סיינטולוגיה ביקורת שחשוב לדעת

                                 


                                        יעדי סיינטולוגיה: 
“תרבות ללא אי-שפיות, ללא פושעים וללא מלחמה, שבה בעלי היכולת יכולים לשגשג ולאנשים הגונים יכולות להיות זכויות,
                                        ושבה האדם חופשי לצמוח לעבר פסגות גבוהות יותר. אלו הם יעדי הסיינטולוגיה.” - ל. רון האברד | מייסד סיינטולוגיה

סיינטולוגיה
סמינר יעילות אישית  |  פעילויות בשנת 2018  |  

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 
סיינטולוגיה ביקורת

תנועת הסיינטולוגיה זוכה לעיתים קרובות לכותרות בעיתונות אשר מדגישות את העובדה שיש סביבה מחלוקת רבה. ואכן, כמו כל דת בתחילת דרכה, סיינטולוגיה אשר נוסדה בתחילת שנות החמישים היתה צריכה לעבור כברת דרך ולהתמודד עם שמועות, דעות קדומות ושקרים רבים שהופצו עליה על-ידי בעלי אינטרסים. העובדה שסיינטולוגים הם מהאנשים הפעילים ביותר בעולם נגד השימוש בסמי רחוב, נגד הפרות זכויות אדם בתחום בריאות הנפש ונגד השימוש בתוויות ותרופות פסיכיאטריות לא קנתה לסיינטולוגיה חברים אלא ביקורת בקרב הממסד הפסיכיאטרי, חברות התרופות או סוחרי סמים. בנוסף, אנו חיים בעידן בו נקודת המבט החילונית לפעמים נוטה להביט על דתות בביקורתיות באופן כללי, לא כל שכן על דתות חדשות.

 

למרות הביקורת על סיינטולוגיה, לסיינטולוגיה מאות הכרות ממשלתיות ומשפטיות בכל רחבי העולם כדת לגיטימית הפועלת בכנות למטרות דת וצדקה. לצד מדינות כגון ארה״ב, קנדה, שוודיה, דרום אפריקה, אנגליה, אוסטרליה וניו-זילנד, הרשימה כוללת גם מדינות בהן הדת תופסת מקום נכבד בחיים הציבוריים כגון איטליה, ספרד, פורטוגל, מקסיקו וקולומביה ומדינות רבות נוספות.

במקביל, התכניות לשיפור חברתי של תנועת הסיינטולוגיה הגיעו להיקף חסר תקדים וכיום מתגאות במאות אלפי מתנדבים ביותר מ-180 מדינות. בין אם מדובר באוריינות )ידיעת קרוא וכתוב), חינוך למניעת שימוש בסמים, חשיפה ודיווח על הפרות זכויות אדם בתחום הפסיכיאטריה, חינוך המבוסס על ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות אדם, חינוך לערכי מוסר המבוססים על הגיון, גמילה מסמים או שיקום אסירים, התכניות החינוכיות והאקטיביסטיות של סיינטולוגיה מוכרות בעולם כולו והפעילים שלהם זכו לאלפי תעודות הוקרה ומכתבי תודה.

יש להניח כי ככל שהשנים יעברו, סיינטולוגיה הדת החדשה העיקרית היחידה שצמחה במאה ה-20  תזכה להתבסס יותר בתודעה הציבורית כחלק טבעי מהנוף התרבותי והדתי, בו היא כבר היום פעילה ומוכרת לטובה לרבים. 

לפרטים נוספים כמו גם פירוט שלך כל הפעילויות ההתנדבותיות בהן כל אדם יכול לקחת חלק, ניתן להיכנס לערוץ הטלוויזיה של הסיינטולוגיה ולצפות בסדרה ״סיינטולוגיה קולות למען האנושות״, הסוקרת את עבודתם האמיצה של אינדיבידואלים מכל העולם לשפר את סביבתם תוך שימוש בחומרי התכניות החינוכיות שהוזכרו למעלה כדי לשנות חברות שלמות.

סיינטולוגיה מכילה כלים מעשיים לשיפור החיים אשר כל אדם יכול להשתמש בהם כדי להגיע למלוא הפוטנציאל שלומומלץ להתחיל לעשות את מבדק אישיות שלנו, בהצלחה.

 
 

 

 

 

##CODE##כל הזכויות שמורות. המרכז לסיינטולוגיה ישראל בע״מ © 2022 (חל״צ). למידע בנוגע לסימנים מסחריים | תנאי שימוש ותקנון האתר 
האתר הבינלאומי של סיינטולוגיה  |  דיאנטיקה |  התאחדות הסיינטולוגים הבינלאומית  |  שירותי מבוא ללא עלות 
מבחני אישיות | מרכז סיינטולוגיה ודיאנטיקה | שדרות ירושלים 39, תל-אביב-יפו (בניין "אלהמברה") | 03-6270300   צור קשר