המרכז לסיינטולוגיה ישראל - אתיקה והישרדות

                                 


                                        יעדי סיינטולוגיה: 
“תרבות ללא אי-שפיות, ללא פושעים וללא מלחמה, שבה בעלי היכולת יכולים לשגשג ולאנשים הגונים יכולות להיות זכויות,
                                        ושבה האדם חופשי לצמוח לעבר פסגות גבוהות יותר. אלו הם יעדי הסיינטולוגיה.” - ל. רון האברד | מייסד סיינטולוגיה

סיינטולוגיה
סמינר יעילות אישית  |  פעילויות בשנת 2018  |  
דף הבית >> קורסים וסמינרים >> קורסים לשיפור החיים >> אתיקה והישרדות
קורסים בנושא: אתיקה והישרדות

לפרטים על כל קורס לחצו על הקורס הרצוי:

התגברות על עליות וירידות בחיים


יום אחד למעלה... וביום למחרת למטה. אבל עכשיו אתה יכול להשיג יציבות והצלחה!

"ישנם אלה ששואפים לעשות מה שנכון, וישנם אלה שמתמחים בגרימת עוול, ועל סמך העובדות והמאפיינים האלה תוכל לזהות אותם". ל. רון האברד

כאשר אתה מתחיל פתאום לעשות שגיאות, זה נגרם בגלל משהו. כשאתה מרגיש שמח, ופתאום ללא כל סיבה נראית לעין מתחיל להרגיש מצוברח, מישהו גרם לזה לקרות.

קיימים סוגים ספציפיים של אישיות – אלה שרוצים שלאנשים יהיה טוב ואלה שיש להם כוונות רעות.

אם חווית רכבת הרים של רגשות או עליות וירידות בחייך, יכול להיות שמישהו בסביבתך מדכא אותך – מוחץ אותך או מנסה להקטין אותך.
 

בקורס 'התגברות על עליות וירידות בחיים' אתה תלמד:

 • כיצד להבדיל בין שני סוגי האנשים – אלה שמנסים לבנות דברים ואלה שמנסים להרוס דברים.
 • מה לעשות עם אנשים שרוצים לפגוע בך.
 • כיצד לזהות מיהם חבריך האמיתיים לעומת אלה שפועלים נגדך.
בעזרת הידע-איך לטפל בסיבות שעומדות מאחורי ביש המזל שלך, אתה יכול לשנות את חייך לטובה עם פתרונות שהופכים את העליות והירידות לנחלת העבר ולשאוף לעבר השגת השאיפות שלך.

סיפורי הצלחה מהקורס:

"למדתי לגבי אנשים בחיי שנמצאים שם כדי להרוס או לחזק אותי. למדתי את המאפיינים שלהם כך שאני יכול לראות אותם באנשים שנמצאים מסביבי. זה יעזור לי להיפטר מהאנשים השליליים." ג'.ס.

"ללמוד קורס על אנשים וסוגי אישיות היתה החוויה הכי טובה. התנהגות אנושית תמיד עניינה אותי והיתה אחד מנושאי הלימוד האהובים עליי. הקורס הזה הסביר את כל מה שהיה חסר בכל הספרים האחרים שקראתי. אני מבין את האיך, למה, מה ומתי ואני יכול להרגיש חופשי עכשיו." ס.פ.

"הידע בקורס הזה עזר לי להבין את המצב שבו הייתי. תוך כדי שיישמתי את הידע הזה, החיים שלי התחילו להשתנות כמעט מיד. הבנתי כמה בונים והרסניים אנשים יכולים להיות ומדוע הם עלולים להיות כאלה. זה עזר לי לדעת מי הם חברי האמיתיים ובמי אני יכול לבטוח. זה עזר לי להתמודד עם דברים שחשבתי שאין לי שליטה עליהם. אני יכול להשתמש בידע הזה כדי לשפר את חיי ולהצליח." ק.פ.
 
ערכים אישיים ושלמות אישית


הצלחה ואושר... האם ישנו נתיב מוכח? הנה זה – עבור כולם!

"האדם בעל האידיאלים, לא משנה באיזו יסודיות מנסים לשכנע אותו לנטוש אותם, שורד היטב רק כל עוד הוא נאמן לאותם אידיאלים". ל. רון האברד

אדם שהוא ישר וגלוי ישיג את שאיפותיו הרבה יותר בקלות מאשר אדם שהוא לא ישר ומכונס בתוך עצמו. הדרך הבטוחה להצלחה היא לחיות על פי האידיאלים שלך. אבל איך אדם חי על פיהם?

למד את הסיבות שאנשים מאבדים את השלמות האישית שלהם ונסוגים מאחרים. גלה את הכלים שיכולים לשנות את חייך ולגרום לך להיות מאושר יותר, פרודקטיבי יותר ומשגשג.
 

בקורס 'ערכים אישיים ושלמות אישית' אתה תלמד:

 • איך לקבוע את הערכים האישיים שלך ואיך הם משפיעים על החיים שלך.
 • ההגדרות המדויקות של טוב ורע, נכון ומוטעה, ואיך אתה יכול להשתמש בידע הזה כדי לנהל חיים יותר מאושרים ומוצלחים.
 • איך לשקם את השלמות האישית שלך, לשפר מצבים בחייך ולעזור לאחרים לשפר את חייהם.

כפי של. רון האברד ניסח זאת הקורס הזה הוא ההזדמנות שלך להפוך את החלומות הללו למציאות. בעזרת הידע-איך לטפל בסיבות שעומדות מאחורי ביש המזל שלך, אתה יכול לשנות את חייך לטובה ולהפוך את אלה לנחלת העבר.
 

סיפורי הצלחה מהקורס:

"אני אדם אחר לחלוטין עכשיו. אף פעם לא היה לי שינוי כל כך מדהים בכזו מהירות. אני הרבה יותר יציב, מאושר ובטוח. יש לי יותר ביטחון בעצמי ובפעולות שלי ואני יודע שאני יכול ואני אצור עתיד טוב יותר." מ.ב.

"זו היתה הרגשה נהדרת לסיים את הקורס הזה כי הוא גרם לי להרגיש ש'אני' שווה משהו בחיים. רציתי להצליח לאהוב את עצמי ואני עושה זאת עכשיו. אני זורק את השנאה העצמית החוצה מהחלון." ה.פ.

"זה באמת קורס על איך לחיות שוב. אני מרגיש הקלה גדולה ואני יודע שניתן להשיג אושר רב יותר וליצור שוב, על בסיס של אמת, יושר ושלמות." פ.ג.

"אם האדם רק היה יודע את הטכנולוגיה הפשוטה של אתיקה, הוא היה יכול להשיג לעצמו כבוד עצמי, סיפוק אישי והצלחה שהוא מאמין שהוא רק יכול לחלום עליהם אבל לא להשיג אותם".

 
איך לשפר יחסים עם אחרים


איך אתה יכול לבנות חברויות שיישארו? דע את הסוד של חברויות אשר מתמידות!

"לאהוב למרות הכול, זהו סוד הגדוּלה. והוא בהחלט עשוי להיות הסוד הגדול ביותר בעולם הזה". ל. רון האברד

ישנם פקטורים מדויקים וספציפיים שמשותפים לכל יחסי האנוש, בין אם אלה יחסים בתוך המשפחה או בעסק, יחסים אקראיים או קרובים, לטווח קצר או ארוך. כאשר אתה יודע מהם המרכיבים האלה ואיך להשתמש בהם, אתה יכול ליצור אהדה, תמיכה הדדית והערצה שכתוצאה מהן נוצרות מערכות יחסים באמת בונות.

ישנו מרכיב נוסף משותף לכל הריבים ומפחי הנפש. כאשר אתה יודע על הגורם הזה ואת הנוסחה המדויקת ליישום שלו, אתה יכול לפתור כל קונפליקט ולשקם הרמוניה והבנה.
 

בקורס 'איך לשפר יחסים עם אחרים' אתה תלמד:

 • מרכיבי ההבנה – שלושה מרכיבים, בעלי יחסי גומלין אשר יוצרים משולש, שבו אתה יכול להשתמש עם כל אחד.
 • מהם הצעדים שיש לבצע כדי לפתור בעיות של צודק וטועה במערכת יחסים, בעיקר כאשר ההכרזה של האדם שהוא צודק מאיימת להוביל אותו ואת כל האחרים לחורבן.
 • שני כללים לחיים מאושרים.
פריצות דרך אלה ביחסי אנוש, ביחד עם הפקטורים החשובים האחרים שתלמד בקורס הזה, מביאים להסכמה הדדית ולחיים מלאי שמחה ושיתוף פעולה.
 

סיפורי הצלחה מהקורס:


"באמצעות הקורס הזה אני באמת מרגיש שיש לי כלים טובים יותר לא רק כדי לטפל במערכות יחסים עכשוויות אלא גם לתקן ישנות וליצור חדשות. אני מרגיש בעל ידע בנושא של המין האנושי ונראה שאני באמת יכול לטפל בחיים שלי!" ג.ו.

"למדתי איך לשפר מערכות יחסים עם אנשים בכל התחומים – שותפים בעסקים, קבוצות שאני עובד איתם וגם עם אינדיבידואלים. למדתי איך לתקן מערכות יחסים פגועות אם אני רוצה ואיך לעזור לאנשים להיות צודקים כשהם כפי הנראה טועים, בלי לגנות אותם." א.ה.

"בחיי, הקורס הזה היה משהו שהייתי צריך! המידע כל-כך שלם שעכשיו אין לי חורים בידע על אנשים ומערכות יחסים. אני יכול לטפל בוודאות בכל בעיה – ואפילו יותר טוב, אני יכול לסדר את חיי כך שבעיות לא צצות מלכתחילה." ו.ס.
 
לדעת במי אתה יכול לבטוח


טוב או רע... כיצד תוכל להבחין בין אנשים? גלה במי אתה יכול לבטוח!

"מהימנות היא נכס שזוכה להערכה רבה. כשאדם הוא מהימן, הוא נחשב לבעל ערך. כשהוא כבר לא מהימן יותר, אפשר לראות בו חסר ערך". ל. רון האברד

ההישרדות שלך תלויה בידיעה על מי אתה יכול לסמוך. אבל איך אתה יכול לדעת מיהם החברים האמיתיים שלך? כיצד תוכל להחליט אם אדם יגרום לפרוייקט משותף להצליח?

האם יש דרך לחזות התנהגות?

כן. ישנם אלמנטים בסיסיים להתנהגות אנושית. כאשר אתה יודע אותם, יש לך תובנה על חברייך, ורק על ידי התבוננות בהתנהגות של אנשים, אתה תדע עליהם הכל.
 

בקורס 'לדעת במי אתה יכול לבטוח' אתה תלמד:

 • התפקיד החשוב שאמון ממלא ביחסי אנוש.
 • הטבלה להערכה אנושית של האברד – הכלי לדעת על אופי אמיתי ולחזות מה אנשים יעשו.
 • כיצד להעריך אחרים בצורה מדויקת ולהבטיח עתיד יותר בטוח לעצמך ולאלה שאתה אוהב.
עם הידע שתלמד בקורס הזה, יהיו לך הכלים לדעת במי תוכל לבטוח ועל מי תוכל לסמוך.
 

סיפורי הצלחה מהקורס:

"בעבר הייתי מהיר מדי ברכישת חברים, וכך לפעמים הייתי מסתבך עם האנשים הלא נכונים. עכשיו כשאני מבין את סולם הטונים הרגשיים ואת הטבלה להערכה אנושית של האברד, יש לי את הטכנולוגיה להחליט במי אני יכול לבטוח." ו.ג'

"ממש אהבתי את הקורס הזה. אני מסוגל להשתמש בידע הזה בחיים שלי כדי לדעת עם מי להתרועע ועם מי לא. גם קיבלתי הבנה טובה יותר על הנושא של אמון. בעבר הייתי שם דגש רב מדי על אמון באנשים. עכשיו אני יודע מה לחפש באנשים ויכול לבטוח בהם בהתבסס על זה בלבד. אני לא דואג וחושב על זה כל הזמן." ר.ל.

"להיות אדם טוב יכול לסבך אותך לפעמים בצרות גדולות, במיוחד כשאתה לא יודע במי לבטוח. האינפורמציה הכלולה בקורס היא בסיסית כך שכל אחד יכול להבין אותה. היא השפיע על ההתנהגות שלי לטובה ולנצח. אין יותר חרטה או אשמה כאשר אני נפטר מאנשים שהם לא טובים עבורי. אני יכול לחסוך זמן, אנרגיה וכאב רגשי עכשיו שאני יודע למה לצפות." ס.פ.
איך להשיג ביטחון עצמי


האם אתה מנהל את חייך? הפוך להיות יותר בטוח בעצמך

"ביטחון עצמי הוא דטרמיניזם עצמי. האמונה של האדם ביכולתו לקבוע את המסלול שבו הוא ילך. כל עוד למישהו יש אותה, הוא מלך העולם". ל. רון האברד

ביטחון עצמי הוא משהו שרוב האנשים רוצים שיהיה להם יותר ממנו, אבל הם לא בטוחים איך להשיג אותו.

האם בעבר היית יותר בטוח בעצמך? היית רוצה להגביר את הביטחון העצמי שלך?

כדי להגביר ביטחון עצמי אתה צריך להבין מה מוריד ממנו. כשאתה יודע למה זה קורה, אתה יכול לעשות משהו כדי לשנות את המצב ושוב לחזק את ההערכה העצמית שלך.
 

בקורס 'איך להשיג ביטחון עצמי' אתה תלמד:

 • המקור האמיתי של ביטחון בחיים.
 • מהם יחסי הגומלין בין ביטחון עצמי, כבוד עצמי ואמון עצמי ומה אתה יכול לעשות כדי לשקם אותם.
 • הצעדים המדויקים על מנת להפוך למיומן יותר בכל מה שאתה עושה.
הידע והכלים בקורס הזה יעזרו לך להשיג רמה חדשה של ביטחון עצמי, יעזרו לך לבצע יותר ויעזרו לך להתקדם לעבר רמה גבוה יותר של הישרדות אישית.
 

סיפורי הצלחה מהקורס:

"הקורס הזה היה אחד העוצמתיים שאי-פעם עשיתי. קורסים אחרים עזרו לי לטפל בחלקים ספציפיים של חיי, אבל כל אחד מהם יכול להיחסם כאשר חלק מהמיינד אומר 'אתה לא יכול לעשות כלום.' הקורס הזה עזר לי לעמת את החלק הזה במיינד. עכשיו אני יודע מה לעשות." ו.ג'.

"הקורס הזה נתן לי ידע על איך לשמור על הביטחון העצמי שלי. בדרך מסוימת הוא נתן לי תקווה. אני יודע עכשיו שישנה דרך להגשים את החלומות שלי. הדרך שבה אני מבין את עצמי תהיה הדרך שבה אחרים יבינו אותי. לכן זה תלוי בי לראות את עצמי כטוב ביותר. יש בי את היכולת לעשות את מה שאני רוצה והקורס הזה גרם לי להבין את זה ונתן לי את הטכניקות איך להיות הכי טוב שאני יכול." ל.פ.

"מאז שאני יכול לזכור תמיד היתה לי בעיה עם ביטחון עצמי. תמיד חיפשתי אישור מאחרים במקום מעצמי. עכשיו אני יודע שביטחון עצמי נמצא בתוכנו. יש לי הרבה כלים מובנים שאני יכול ליישם לחיים שלי כדי לוודא שאני שומר על הביטחון העצמי שלי." מ.מ.

 
יודגש, כי מסירת המידע תלויה ברצונך ובהסכמתך וכי המידע אשר ייאסף ישמש לשם אספקת שירות מתאים והולם לצרכיך.
ייתכן והמידע יועבר לשם כך לארגוני סיינטולוגיה נוספים. תוכל/י לבטל את הסכמתך בכל עת והסרתך תטופל מיד.

##CODE##כל הזכויות שמורות. המרכז לסיינטולוגיה ישראל בע״מ © 2021 (חל״צ). למידע בנוגע לסימנים מסחריים | תנאי שימוש ותקנון האתר 
האתר הבינלאומי של סיינטולוגיה  |  דיאנטיקה |  התאחדות הסיינטולוגים הבינלאומית  |  שירותי מבוא ללא עלות 
מבחני אישיות | מרכז סיינטולוגיה ודיאנטיקה | שדרות ירושלים 39, תל-אביב-יפו (בניין "אלהמברה") | 03-6270300   צור קשר