המרכז לסיינטולוגיה ישראל - חוברות הדרכה

                                 


                                        יעדי סיינטולוגיה: 
“תרבות ללא אי-שפיות, ללא פושעים וללא מלחמה, שבה בעלי היכולת יכולים לשגשג ולאנשים הגונים יכולות להיות זכויות,
                                        ושבה האדם חופשי לצמוח לעבר פסגות גבוהות יותר. אלו הם יעדי הסיינטולוגיה.” - ל. רון האברד | מייסד סיינטולוגיה

סיינטולוגיה
סמינר יעילות אישית  |  פעילויות בשנת 2018  |  
דף הבית >> ספרים >> חוברות הדרכה
חוברות הדרכה

תקשורת

ל. רון האברד כתב: "אדם חי במידה שבה הוא יכול לתקשר". ותקשורת היא היבט של החיים שהוא באמת חקר מאוד לעומק, ולבסוף כתב מאות אלפי מילים על נושא חיוני זה. מיומנויות תקשורת הן נחוצות בכל תחום של אינטראקציה בין אנשים. למעשה, בסופו של דבר, לא משנה באיזו רמה, תקשורת היא הפעילות היחידה המשותפת לכל בני האדם.

בחוברת זאת אתה תלמד ממה מורכבת תקשורת טובה ואיך לזהות את התקשורת הגרועה, מהם המרכיבים של תקשורת ואיך להשתמש בהם, ומדוע יותר תקשורת, לא פחות, מביאה חופש גדול יותר.
 

סולם הטונים הרגשיים

ניתן לנבא באופן מדויק את ההתנהגות של שותף עסקי פוטנציאלי, של עובד או של חבר – לפני שאתה מתחייב על קשר. ניתן להימנע או לצמצם את הסיכונים שמעורבים באינטראקציה אנושית כשאתה יכול לנבא איך אנשים יתנהגו.

על-ידי הבנה ושימוש במידע שבחוברת זו, כל ההיבטים של הקשרים האנושיים ייעשו יותר פרודקטיביים ויותר מספקים. אתה תדע עם מי להתחבר, ממי להימנע, ואתה תהיה מסוגל לעזור לאלו ששקועים בסיטואציות לא נעימות עם אחרים. דמיין שאתה יודע, אחרי זמן מאוד קצר, איך אנשים צפויים להתנהג בכל מצב נתון. אתה יכול.
 

ילדים

רוב ההורים מעולם לא למדו איך לגדל ילד מאושר ובריא. למעשה, רבים מהם רק מדשדשים דרך התהליך, למרות כל הכוונות הטובות. בעקבות כך, מאוד נפוץ למצוא משפחות לא מאושרות, עם חיכוך תמידי בין הורים לילדים. בחוברת זו, תוכל לקרוא על כמה מהשיטות האלה ולגלות איך לגדל ילד בלי לשבור את רוחו, איך לגדל ילד שמוכן לתרום למשפחה, ואיך לעזור לילד להתגבר במהירות על הדברים שמרגיזים אותו מדי יום ועל המצוקות של החיים.

גידול ילדים צריך להיות הנאה. והוא אכן יכול להיות. למעשה, זאת יכולה להיות אחת החוויות האנושיות המתגמלות ביותר. היישום של עקרונות סיינטולוגיה על ילדים יכול להבטיח שהם יהיו שמחים, אוהבים ופרודקטיביים, ושהם הופכים לחברים בעלי ערך בחברות שבהן הם חיים.
 

טכנולוגיית הלמידה

חשוב על כך לרגע: בכל מהלך לימודיך בבית-הספר, האם מישהו לימד אותך אי פעם איך ללמוד משהו?

ל. רון האברד סיפק את הטכנולוגיה הראשונה והיחידה של איך ללמוד. הוא גילה את החוקים שעליהם מבוססת למידה ופיתח שיטות מעשיות אותן כל אחד יכול ליישם. הוא קרא לנושא הזה "טכנולוגיית הלמידה". הטכנולוגיה הזאת מספקת הבנה של יסודות הלמידה ודרכים מדויקות להתגברות על כל המכשולים בהם אדם יכול להתקל בזמן שהוא לומד.

חלק קטן בלבד מכל המאגר של טכנולוגיית הלמידה שפותח על-ידי מר האברד כלול כאן. אולם, הסקירה הקצרה הזאת מכילה יסודות בהם תוכל להשתמש כדי ללמוד באופן אפקטיבי יותר. בעזרת הטכנולוגיה הזאת אתה וכל אחד אחר יכולים ללמוד כל נושא.

נישואין

בעוד שבעבר הייתה המשפחה הבסיס היציב שעליו הכל נבנה, שאריותיה המרוסקות מהוות כיום מקור לרבות מבעיותיה של החברה. ובעוד שמספר המתחתנים עדיין עולה על מספר המתגרשים, הפער מצטמצם במהירות. נישואין מתקדמים במהירות לעבר הפיכה למוסד כושל.

ל. רון האברד כתב בהרחבה על יחסים בין-אישיים, וחלק גדול מזה חל על יחסים אלה, שהם האישיים ביותר. בחוברת זו, אתה תגלה שיטות לגרום לנישואין לעבוד, למה נישואין רבים נכשלים, איך לגלות עם בני זוג מתאימים היטב זה לזה, ואיך להציל נישואין כושלים.
 

סיועים למחלות ולפציעות

במהלך החיים אנשים לפעמים נפגעים. גוף האדם יכול לחלות, להיפצע ולהיפגע בטעות או בכוונה. כיום, הרפואה מטפלת בגוף כשמשהו משתבש בו. אך היא מתעלמת כמעט לחלוטין מהקשר שבין היישות הרוחנית לגוף שלה וההשפעה שלה עליו. העובדה היא, שאחרי כל טיפול רפואי הכרחי, לאדם עצמו יש יכולת עצומה להשפיע על הגוף ועל רווחתו.

ל. רון האברד פיתח שיטות רבות, כחלק מתגליותיו, בנושא ההיבטים הרוחניים והמנטליים של הקשיים הפיזיים של האדם. וככל שפיתח יותר ויותר טכניקות, נוצר גוף חדש של טכנולוגיה ושמו "סיועים". השימושים של הסיועים הללו הם כמעט בלתי מוגבלים. הם תמיד עוזרים ולעתים קרובות עושים ניסים. עשרות סיועים קיימים כיום למגוון רחב של מצבים, וכמה מהסיועים הבסיסיים שנמצאים בשימוש הרב ביותר כלולים בחוברת לו.

תשובות לסמים

מר האברד פיתח תוכנית מעשית לגמילה מסמים. לתוכניות בהשראה פסיכיאטרית היו יותר כישלונות מהצלחות, וחלקן יצרו רק התמכרויות חמורות יותר. אנשים אחרים שהיו עם כוונות טובות יותר, גילו שרק כוונות טובות זה לא מספיק. הייתה חסרה להם טכנולוגיה שפועלת.

חוברת זו מכילה חלק מהעקרונות הבסיסיים של התוכנית הזאת, והם מספקים את ההבנה האמיתית הראשונה לגבי בעיות ההתמכרות לסמים.
 

איך לפתור קונפליקטים

נראה שלעתים קרובות אנשים מתקשים להסתדר עם אחרים. משפחות מתווכחות בינהן, שכנים מגיעים למכות, מדינות יורות זאת על זאת. האם זה מה שצריך להיות? במהלך מחקר על הגורמים לאלימות, ל. רון האברד חשף חוק בסיסי וטבעי לגבי יחסי אנוש, שמסביר מדוע כל-כך קשה לפעמים לפתור סכסוכים בין אנשים. והוא סיפק כלי שערכו רב ביותר, אשר מאפשר לאדם לפתור כל סכסוך, בין אם זה סכסוך בין שכנים, בין עמיתים לעבודה או אפילו בין מדינות.

בחוברת זו אתה תגלה איך לעזור לאחרים לפתור את חילוקי הדעות בינהם ואיך לשקם יחסי ידידות. שלום והרמוניה בין בני אדם יכולים להיות יותר מאשר רק חלום. יישום נרחב של החוק הזה יהפוך זאת למציאות.

שלמות אישית ויושר

מה גורם לאנשים לסגת מהשתתפות בחיים? ילד חסר דאגות גדל והופך לבן-עשרה מאופק וזהיר. אשת קריירה מצליחה שעוזבת מערכת יחסים אישית אחת אחרי השנייה סובלת מחוסר הערכה עצמית. אדם שיוצא לפנסיה מסתכל לאחור על חייו בחרטה בנוגע לבחירות שעשה.

בחוברת זאת אתה תגלה איך אתה יכול לעזור לאחרים להשיב את השלמות האישית שלהם – ואת ההתלהבות שלהם מהחיים. זוהי השקפה חדשה על בעיה ישנה, ופירוש הדבר הוא שאתה כבר לא צריך לשבת בחיבוק ידיים ולהסתכל בחוסר אונים על סבלם של אחרים. במקום זאת, יהיו לך כלים שפותרים סבל כזה באופן יסודי.

אתיקה ומצבי הפעולה

מזה זמן רב, האדם ראה באתיקה נושא מבלבל. בעשורים האחרונים מצב זה אף החמיר. כיצד יוכל אדם לדעת אם מעשיו נכונים או מוטעים?

כשהאדם נתון ללחצים רבים ושונים, כיצד יוכל להיות בטוח שהבחירות שיעשה יהיו הטובות ביותר עבור עצמו, משפחתו, וכל היבט בחייו ובעתידו?

בחוברת זו אתה תלמד את הנוסחאות המדויקות שמשפרות באופן יציב כל חלק בחיים, מדוע ישנם ארגונים שמתכווצים בעקבות משברים וכיצד לתקן זאת, ואיך לשמור על עמדה רבת עוצמה והשפעה.

הגורם לדיכוי

מדוע אנשים מסוימים חולים לעתים קרובות יותר מאחרים? מדוע אחדים נוטים לתאונות? והאם יש סיבה לכך שאחרים חיים את חייהם על נדנדה רגשית, מצליחים ביום אחד ונכשלים למחרת? יש לכך הסבר, והוא לא קשור לאלים, לגורל או למצב הכוכבים. למעשה, הסיבה האמיתית שמאחורי התופעות האלה – והפתרון עבורן – ניתנים בסיינטולוגיה.

בחוברת זאת אתה תגלה איך לזהות אנשים שרוצים ברעתך ואת אלה שצריכים להיות חבריך. אתה תגלה למה אנשים מסויימים לא מצליחים בחיים ואיך אתה יכול לעזור להם להשיב לעצמם את רווחתם. אתה תלמד על המנגנונים שמאחורי המצב ההרסני, למרות שהוא כל-כך נפוץ, ועל דרכים לנטרל אותם. אלה נתונים שיכולים למעשה לשנות את חייך בצורה מוחשית ומיידית, ממש כפי שהם שינו את החיים של אחרים.
 

פתרונות לסביבה מסוכנת

אנחנו חיים בעולם מסוכן, בסביבה מסוכנת. אם תצפה בחדשות או תקרא את העיתון היומי, אתה תיחשף לתפריט יומי של מעשי שוד, אונס, מהומות, רציחות, שריפות, רעידות אדמה, שיטפונות ורעב. האם אתה מוצא את עצמך מוטרד ממה שקורה סביבך? האם אתה מרגיש חסר אונים, לא מסוגל לשלוט באירועים האלה? האם אתה אפילו מרגיש לפעמים מפוחד?

בחוברת זו ל. רון האברד מנתח את התופעה הזאת של סביבה מסוכנת, כשהוא מספק שיטות שלא רק יעזרו לך להתגבר על הפחדים שלך, אלא יאפשרו לך לעזור לאחרים. כשמיישמים אותו בהיקף נרחב, המידע הזה מביא השפעה מרגיעה רבה ומאפשר לאנשים לנהל חיים מאושרים יותר. כשתשתמש בו על בסיס אישי, זה ישפר את החיים של בני משפחתך, חבריך ועמיתיך.
 

הדינמיקות של הקיום

במשך אלפי שנים, האדם ניסה לאמוד את מיקומו בעולם החומרני הזה. כיצד עליו להתייחס לשאר החיים, ולחבריו? מהם באמת תחומי האחריות שלו, ולמי? לא היו קיימות תשובות חד משמעיות – לא מהיוונים העתיקים, וגם לא מהוגי הדעות המטריאליסטים של העת החדשה.
וכך זה נותר עד אשר ל. רון האברד הגשים את יעדו אליו הוא שאף זמן רב: הגילוי של עיקרון מאחד שמתיישם לכלל החיים, מכנה משותף שלפיו כל בני האדם ואכן, כל החיים, יכולים להיות מובנים.

העקרונות בחוברת זו מסייעים לאדם לפתור את הדילמה המוסרית העתיקה של נכון וטועה ומביאים לידי מישור חדש של רציונליות. בעזרתם, אדם יכול ליצור תיאום בין הפקטורים השונים של הקיום, לקבל את ההחלטות הנכונות כאשר לפניו מספר בחירות ולהשיג נקודת מבט חדשה בנוגע לכיוונים הקיימים בחייו.

מרכיבי ההבנה

ספרים לשיפור-עצמי, הרדיו, הטלוויזיה והמרצים לשיפור-עצמי – כולם מציעים שפע פתרונות לבעיית הבנת החיים. אך זרם הבעיות הבלתי פוסק של האדם עדיין אינו נפתר.

בחוברת זו יורד ל. רון האברד ליסודות שמתחת ל-"פתרונות" האלה, ומספק את הידע הבסיסי שמסביר מהי באמת הבנה.

אם חוסר הבנה הוא אכן אחד המקורות לבעיותיו של האדם, תאר לעצמך לאן אפשר יהיה להגיע ללא המגבלה הזאת. מיליוני אנשים מיישמים את הידע הזה ומגיעים לגבהים שהם יכלו רק לחלום עליהם – ועוזרים לאחרים בהצלחה להגיע לאותם גבהים.
 

כלים למקום העבודה

צניחה בתפוקה, גלי פיטורין, יחסים מרירים בין ההנהלה לעובדים, מנהלים לא מיומנים ומעשים לא ישרים שמתבצעים בעסק – כל הדברים האלה קורים לעיתים קרובות במקום העבודה. זה לא מפתיע שהפעולה של עבודה היא מקור למתח וחרדה עבור מיליוני אנשים. כיצד להגביר את היעילות ואת תהפוקה בעבודה, איך לטפל במפחי נפש ובבלבול במקום העבודה ואיך להתגבר על תשישות, הם כולם דברים שמעניינים הן את העובד והן את המנהל. פתרון הדברים האלה יביא לביטחון גדול יותר, וגם לסיפוק גדול יותר.

חוברת זו מכילה חלק ממערך העקרונות והטכניקות הנרחב של. רון האברד פיתח עבור יישום במקום העבודה. לא רק שעבודה יכולה להיות מתגמלת ומספקת, אלא שהיא צריכה להיות כזאת, כי היא הפעילות המרכזית ברוב תקופת חיינו. שימוש במידע זה יעזור לך להפוך אותה להיות כזאת בדיוק.

יסודות ההתארגנות

כולנו מבינים שאם הדברים היו מאורגנים בצורה טובה יותר, אנשים היו במצב טוב יותר. כולנו התנסינו בבירוקרטיה, משרדי ממשלה שלא נותנים יחס אישי או עסקים מסחריים רשלניים. הבעיה של ארגון לקוי היא רצינית והיא עולה טריליונים בבזבוז, חוסר יעילות וירידה בתפוקה. בנימה יותר אישית, ארגון הוא פקטור מרכזי, ולעתים קרובות פקטור חסר, כדי להשיג הצלחה אישית. ארגון גם הכרחי עבור משפחה משגשגת. 

חוברת זו כוללת רק חלק מהעקרונות הבסיסיים ביותר של הטכנולוגיה הארגונית שהוא פיתח, אבל יסודות אלה, בפני עצמם, מספיקים על מנת לשפר מאוד את הפעילות של כל מאמץ, בין אם של קבוצה או של היחיד. תוהו ובוהו ובלבול הם לא מצבים טבעיים של החיים. הם קיימים רק כאשר לא מבינים חוקי טבע ולא פועלים לפיהם. הנה חלק מחוקי הטבע של ארגון והתארגנות.

יעדים ושאיפות

איך אדם מביא דברים לידי ביצוע? איך אדם הופך חלום למציאות או מבצע תוכנית עד לסיום? נראה שלרבים מאיתנו יש שאיפות שלא הושגו או תוכניות שלא הסתיימו ורבים מאיתנו עומדים מול משימות שגורמות לנו להיות המומים – או שהן אפילו בלתי אפשריות להשגה. הדבר נכון לא רק עבור יחידים, אבל גם עבור חברות ואפילו מדינות. ההיסטוריה מלאה בפרוייקטים שנכשלו.

בחוברת הזאת תגלה איך להשיג כל שאיפה פשוטו כמשמעו, גדולה או קטנה. ניתן להוביל תוכניות עד להשגת תוצאות, אבל חייבים לבצע מספר צעדים הכרחיים, אחד אחרי השני. אתה תגלה מהם הצעדים האלה ואיך ליישם אותם על כל דבר – שאיפה אישית, משפחה, קבוצה, עסק ועוד. אתה תלמד שהחלומות שלך יכולים להעשות ממשיים.

חקירות

אנשים רבים עוברים דרך החיים די במקריות, כשהם מחפשים רעיונות שיסבירו למה הפרוייקטים שלהם משתפרים או מתדרדרים, למה הם מצליחים או למה הם לא מצליחים. ניחושים ו-"תחושות בטן" הם לא משהו שאפשר לסמוך עליו. ובלי הידע איך באמת לחקור סיטואציות, טובות או רעות, תוך קבלת העובדות האמיתיות, אדם נסחף ללא כיוון בים של נתונים שלא עברו הערכה. חקירה מדויקת היא למעשה משהו נדיר. 

לדעת כיצד לחקור נותנת לאדם את הכוח לנווט דרך אוסף העובדות והדיעות האקראיות ולצאת משם עם הסיבות האמיתיות מאחורי הצלחה או כישלון של כל תחום בחיים. באמצעות מציאת הסיבה האמיתית שבגללה הדברים הם כפי שהם, אדם יכול אז לתקן ולשפר סיטואציה – כל סיטואציה. זאת טכנולוגיה רבת ערך עבור אנשים מכל שכבות החיים.

היסודות של יחסי ציבור

יחסי ציבור מספקים את האמצעים לתקשר את הרעיונות שלך ולהביא לכך שהם יתקבלו – זוהי מיומנות מאוד נחוצה כאשר עוסקים ברעיונות חדשים. זאת הדרך להשגת תמיכה לפרוייקטים ולמאמצים שלך.

יחסי ציבור נחשבים באופן כללי כשיטה להשגת פרסום. בעבר יחסי ציבור היו תחת הגבלות חמורות. זה היה שדה שהיו חסרים בו מספר גורמי מפתח הנחוצים להצלחתו. עכשיו, בעקבות תגליות חשובות בסיינטולוגיה, פריצות דרך הפכו את כל הפעילות להרבה יותר שימושית ויעילה.

הליטוש של יחסי ציבור של ל. רון האברד לא רק הופך אותם להכרחיים לכל קבוצה או כל אדם, אלא גם מסיר את ההגבלות שהיו טבועות בהן. על אף שהטכנולוגיה המלאה מאוד מקיפה, העקרונות הבסיסיים המכוסים כאן יהיו בעלי ערך אדיר עבור כל אחד שיש לו מטרה כדאית.

##CODE##כל הזכויות שמורות. המרכז לסיינטולוגיה ישראל בע״מ © 2022 (חל״צ). למידע בנוגע לסימנים מסחריים | תנאי שימוש ותקנון האתר 
האתר הבינלאומי של סיינטולוגיה  |  דיאנטיקה |  התאחדות הסיינטולוגים הבינלאומית  |  שירותי מבוא ללא עלות 
מבחני אישיות | מרכז סיינטולוגיה ודיאנטיקה | שדרות ירושלים 39, תל-אביב-יפו (בניין "אלהמברה") | 03-6270300   צור קשר