המרכז לסיינטולוגיה ישראל - 10 דברים שלא ידעת על סיינטולוגיה

                                 


                                        יעדי סיינטולוגיה: 
“תרבות ללא אי-שפיות, ללא פושעים וללא מלחמה, שבה בעלי היכולת יכולים לשגשג ולאנשים הגונים יכולות להיות זכויות,
                                        ושבה האדם חופשי לצמוח לעבר פסגות גבוהות יותר. אלו הם יעדי הסיינטולוגיה.” - ל. רון האברד | מייסד סיינטולוגיה

סיינטולוגיה
סמינר יעילות אישית  |  פעילויות בשנת 2018  |  
10 דברים שלא ידעת על סיינטולוגיה...

1.סיינטולוגיה היא דת מודרנית, המבוססת על כתביו של הפילוסוף ל. רון האברד. מעמדה של סיינטולוגיה כדת מוכר בארה"ב, קנדה, מקסיקו, דרום אפריקה, פורטוגל, ספרד, שוודיה, הונגריה ועוד.

 

2. בני כל הדתות אינם צריכים לוותר על דתם ועל המנהגים האתניים שלהם כדי ללמוד סיינטולוגיה ולשפר את יכולותיהם האישיות. יש סיינטולוגים יהודים חובשי כיפה, יש נוצרים, יש בודהיסטים, מוסלמים, הינדואיסטים וכו'.

 

3. ל. רון האברד, מייסד הסיינטולוגיה, אמנם נפטר בשנת 1986, אך גם לאחר מותו עבודותיו זוכות לפרסים והוקרות ברחבי העולם, כולל פרס על שני שיאי גינס בתחום הכתיבה, בהם זכה 20 שנה לאחר מותו... בשנת 2006.

 

4. בסיינטולוגיה קיימות דרכים לשקם את השכלתו של אדם ולהיפטר לתמיד מבעיות וקשיים בלמידה. כתוצאה מכך, ה-IQ (מנת המשכל) של התלמיד בדרך-כלל עולה ולא משנה מהו גילו הביולוגי לחץ כאן ל מבחני אישיות .

 

5. סיינטולוגיה מחזיקה בדעה שאומנים הינם האנשים החשובים והמשפיעים ביותר על החברה שלנו. האמן הוא בעל החזון, החולם שמעצב בכוח יצירתו את המציאות. כדי לתמוך באומנים וביצירתיות שלהם הוקמו החל משנת 1969 ארגוני סיינטולוגיה המיועדים להם. ארגונים אלה נקראים 'סלבריטי סנטר' ומטרתם לטפח אומנים באשר הם ולסייע להם להתרומם לגבהים רמים מבחינה רוחנית ויצירתיות. ואכן, אומנים רבים טוענים שסיינטולוגיה הצילה את חייהם והביאה אותם לצמרת, ביניהם: ג'ון טרבולטה, טום קרוז, קירסטי אלי, ג'ינה אלפמן, צ'יק קוריאה, ליסה מארי פרסלי (בתו של אלביס), ג'ולייט לואיס ועוד עשרות אלפי ציירים, כותבים, שחקנים, רקדנים ומוזיקאים בעולם כולו.

 

6. לסיינטולוגיה יש ספינה השטה במימיי האיים הקריביים ובספינה זו ניתנים קורסים ותהליכים רוחניים שונים. בנוסף לקורסים שכל אחד יכול ללמוד שם - על הספינה הזו גם מספקים את השלב הרוחני הגבוה ביותר שניתן להשיג כיום בסיינטולוגיה, ואין מקום אחר בעולם בו ניתן ללמוד אותו אלא על ספינה זו ששמה הוא Freewinds.

 

7. באסון התאומים שהתרחש ביום הטרגי של 9/11 , שרות הכבאים של ניו-יורק  נעזר בסיועם של יועצים רוחנים מתנדבים סיינטולוגים בטיפול בפצועים ובצוות החילוץ עצמו באתר האסון. ארגון הסיינטולוגיה של ניו-יורק קיבל עקב זאת צל"ש ואותות הוקרה מהעיר ניו-יורק וממחלקת הכבאים בעבור סיוע הומניטרי שהציל חיי אדם רבים, והיווה תמיכה רוחנית בשעה הקשה ביותר שהעיר ידעה. לאחר העזרה היעילה שקיבלה העיר ניו-יורק מסיינטולוגיה באסון, נוצר ביקוש אדיר לשרותי ארגון הסיינטולוגיה של ניו-יורק, והארגון הממוקם בטיים-סקוור הכפיל את גודלו פי 5 ויותר גם בשטח המבנה שלו וגם בכמות הניו-יורקרים שהחלו ללמוד בו.

 

8. סיינטולוגיה פזורה על פני 167 מדינות ומונה מעל 10 מיליון אנשים הרואים עצמם כסיינטולוגים. גם בישראל עצמה יש אלפי סיינטולוגים, כשהוותיקים בינהם פעילים בסיינטולוגיה בישראל החל משנות ה-70. יש בארץ מספר מרכזים בהם ניתן לקבל את הייעוץ הרוחני. המרכז העיקרי נמצא בתל-אביב והשאר פזורים מבאר-שבע ועד נהריה.

 

9.  בהיררכיה המנהלית של סיינטולוגיה ישנו הארגון הבכיר ביותר, המונה כמה אלפי סיינטולוגים מכל העולם, ושמו "הארגון הימי". השם נובע מההיסטוריה של ארגון זה, כאשר הקבוצה הראשונה בו נוסדה בלב-ים ע"י ל. רון האברד ב-1967. החברים הראשונים בארגון הזה ניסחו כתב התחייבות שהוא מעין "חוזה עבודה" למיליארד שנה - כדי לסמל בזאת את ההתחייבות שלהם כיישות נצחית, לשאיפה הרוחנית ולמטרות שסיינטולוגיה פועלת להשיג למען האדם. כיום חותמים על אותו כתב התחייבות סמלי כל חברי הארגון הימי, מיד עם הצטרפותם לארגון זה. אז אם אתה מחפש עבודה עם שליחות למיליארד השנים הבאות... אתה מוזמן :-)

 

10. בסיינטולוגיה מאמינים שהאדם הינו ישות רוחנית ולא רק גוף פיזי.  בסיינטולוגיה רואים את האדם עצמו כמי שאחראי ליצור את גורלו, ושבידיו הכוח לשנות מצבים בחיים לכאן או לכאן. הפוטנציאל האמיתי של יכולות האדם הוא עצום, (על-פי מה שהתגלה עקב התבוננות על אנשים שהגיעו לרמות רוחניות גבוהות ביותר) ויכולותיו האמיתיות למעשה חורגות הרבה מעבר למה שהאדם הממוצע חושב על עצמו...


ועוד בונוס לסיום - מהם יעדי הסיינטולוגיה?

יעדי הסיינטולוגיה, כפי שניסח אותם ל. רון האברד, הם:

"תרבות ללא אי-שפיות, ללא פושעים וללא מלחמה, שבה בעלי היכולת יכולים לשגשג ולאנשים הגונים יכולות להיות זכויות, ושבה האדם חופשי לצמוח לעבר פסגות גבוהות יותר. אלו הם יעדי הסיינטולוגיה".

 

 

 

##CODE##כל הזכויות שמורות. המרכז לסיינטולוגיה ישראל בע״מ © 2022 (חל״צ). למידע בנוגע לסימנים מסחריים | תנאי שימוש ותקנון האתר 
האתר הבינלאומי של סיינטולוגיה  |  דיאנטיקה |  התאחדות הסיינטולוגים הבינלאומית  |  שירותי מבוא ללא עלות 
מבחני אישיות | מרכז סיינטולוגיה ודיאנטיקה | שדרות ירושלים 39, תל-אביב-יפו (בניין "אלהמברה") | 03-6270300   צור קשר