המרכז לסיינטולוגיה ישראל - פלרטוטים וגירושין

                                 


                                        יעדי סיינטולוגיה: 
“תרבות ללא אי-שפיות, ללא פושעים וללא מלחמה, שבה בעלי היכולת יכולים לשגשג ולאנשים הגונים יכולות להיות זכויות,
                                        ושבה האדם חופשי לצמוח לעבר פסגות גבוהות יותר. אלו הם יעדי הסיינטולוגיה.” - ל. רון האברד | מייסד סיינטולוגיה

סיינטולוגיה
סמינר יעילות אישית  |  פעילויות בשנת 2018  |  
פלרטוטים וגירושין
כאשר אחד מכל שלושה זוגות בישראל מתגרש, כאשר נשיא לשעבר וחברי כנסת מואשמים בגין הטרדה מינית, כאשר עו"ד צמרת נרצח והחשד הוא שזה על רקע רומנטי ,נשאלת השאלה- מה הסיכוי שלך לחיי אהבה וזוגיות נורמליות? נראה שהמודל החברתי המופץ לישראלים דרך המסך הקטן הוא מלא יצרים מחד, ומאידך לא נותן תקוות גדולות מעבר לפירוק היחסים והמשפחה. איך הגענו כל-כך נמוך?

זה תמיד מתחיל בקטן.

זה מתחיל בפלירטוט חסר משמעות. אתה מרגיש שזה כל כך זניח שאין טעם להזכיר זאת אפילו... האומנם?
כמו כל מסע שמתחיל בצעד אחד קטן, כמו כל שריפת חורש שמתחילה עם בדל סיגריה יחיד- כך גם הרס של יחסים מתחיל במעשה אחד "תמים". מעשה יחיד שמהווה את החוליה הראשונה בשרשרת של מעשים דומים.

הוא ראה בחורה מדהימה במעלית ונתן לה את הרושם שהוא פנוי, את טבעת הנישואין הוא הסתיר מתחת לכפפות של האופנוע. באמת כלום לא קרה, אבל כשהוא שב הביתה באותו ערב אשתו נראתה לו פתאום פחות אטרקטיבית, הוא אמר לה שהיא השמינה והיא נעלבה. אחרי זה, כשהיא שמה לב שהוא בוהה ומפוזר ושאלה את בעלה אם "הכל בסדר?" הוא תקף אותה שהיא נודניקית, ושתתן לו קצת מרחב פרטיות. בלילה כשהוא ניסה להרדם כל מה שהיה לו בראש היה דמותה של המזכירה מהמשרד ממול. הוא הצטער שימי הרווקות שלו מאחוריו. הוא הרגיש רע כאילו הוא בוגד, אבל זה היה לו משונה כי בעצם הוא לא עשה כלום. איך זה יתכן?
בשבועות הבאים הוא הצליח לברר את מס' הטלפון שלה בתואנה שנפל לה משהו במעלית . ובערבי השבוע שבהם אשתו הלכה לשעורי פילאטיס- הוא לקח את המזכירה פעם למסעדה, פעם לבר ומהר מאד גם למיטה. כדי להצדיק את מעשיו וכדי שיהיה לו אומץ להביט במראה הוא היה מסביר לעצמו שאולי אשתו אינה בעצם אהבת חייו אחרי הכל? חוץ מזה הוא גבר, ויש לו יצרים. הוא הקפיד לטשטש את העקבות של הבגידה וציין לעצמו שמה שאשתו "לא יודעת-לא כואב" ו"אני הרי רק בן-אדם".

כשהוא מנהל משחק כפול, ממש כמו דמות מסרט הוליוודי,  האיש הצעיר לא מבין למה הוא כל-כך אומלל.

בינתיים אשתו שמרגישה מוזנחת תוהה מה היא אי-פעם מצאה בגבר הזר הזה... היא מחפשת חום וחיבה במקומות אחרים ונותנת ליחסים עם בעלה להמשיך ולהצטנן. באופן לא מפתיע אחרי חצי שנה עולה בביתם המילה "גירושין".

אם ננתח את הגירושין הללו ונחפש את הנקודה שבה הכל התחיל להתדרדר נגיע למקרה במעלית. חשוב לזכור שבאותו ערב אחרי שהגבר חמד את המזכירה מהמשרד ממול , הוא היה תוקפני כלפי אשתו וניסה להעליב אותה ולהרחיקה מעליו. חשוב לשאול ולנסות להבין מה גרם לבעל דווקא לתקוף את אשתו באותו ערב?  ובכן, התשובה היא ממש מתחת לאף. מי לא מכיר את הקלישאה שההגנה הטובה ביותר היא ההתקפה? זה בדיוק המנגנון שהפעיל כאן הגבר מתוך חולשה, מתוך ניסיון לטשטש עבירה ולפנות את הזרקור למקום אחר.

הגבר תקף כי הוא יודע שהוא עושה משהו שהולך נגד המטרה המשותפת שלהם, שלשמה הם התחתנו. הוא הפר הסכם , וביצע באותו רגע מעשה שלא היה רוצה שיעשו לו. הוא הרי היה ממש מתבאס אילו אשתו היתה מפלרטטת עם זר במעלית מאחורי גבו. במקום לספר לה ולהתנצל, הוא השתפן ותקף.

אגב, מהי הדרך לדעת אם עברת את הגבול ואם מעשיך הורסים את היחסים? כדי לבחון את עצמך ולברר אם מה שעשית הוא הרסני או לא, כל שעליך לעשות זה לשאול את עצמך: "איך הייתי מרגיש/ה אם מישהו אחר היה עושה לי מה שכעת עשיתי לאחר?" אם התשובה היא שהיית מרגיש/ה באסה, זה הזמן לעצור ולא להמשיך את העשייה הזו מאחר והיא מזיקה.

על פי תורת הסיינטולוגיה ניתן לשקם נישואין כושלים בחלק גדול מהמקרים ע"י זה שבני הזוג חושפים זה בפני זו את המעשים המזיקים והסודות שהם צברו זה מזו במהלך הנישואין. זה למעשה תהליך ניקוי של עבירות ונצירות. מה זה בכלל עבירה, ומהי נצירה?

עבירה הינה הפרת הסכם, או תקנון שהאדם הסכים עליו. עבירה היא מעשה מזיק, קטן או גדול, שהאדם עשה ושהוא לא היה רוצה שיעשו את זה לו. (כמון למשל לרמות מישהו בעודף, כמו להציץ במסמכים אישיים של אחר, כמו לקחת ללא רשות חפץ, כמו גניבה, בגידה ובנישואין זה יכול להיות מיליון דברים קטנים וגדולים שבני זוג מעוללים אחד לשני) נצירה היא ההסתרה של המעשה המזיק שעשית. אם למשל הסכמת והבטחת לבעלך שאת מפסיקה עם הממתקים והולכת לחדר כושר מדי שבוע, ובכל זאת זללת חצי חבילת שוקולד במשרד... הפרת את ההסכם, כלומר ביצעת עבירה-  וזה שאת מסתירה את הפשלה הזאת ומשמידה את הראיות יחשב בתור נצירה. ההסתרה של העבירה מסוכנת ליחסים אף יותר מהמעשה המזיק/העבירה עצמה.

אילו היית פשוט מספרת שהפרת הסכם וזללת, או שאתה היית אומר את האמת- שחזרת הביתה מאוחר בגלל שהזמנת מישהי לקפה, או שהיית מספר שקנית לילד ממתק בניגוד לחוקי הבית, או שחיטטת לו במסמכים במחשב... או שדפקת את האוטו כשיצאת מחניה... וכל הדברים האלה...

אם בני זוג היו מפסיקים להסתיר אחד מהשני והיו מסוגלים לשמוע את העבירות של בני זוגם מבלי לערוף את ראשם- יתכן שהדברים היו נבלמים שם, ולא מתדרדרים לידי גירושין.

אחוזי הגירושין בקרב אנשים שלומדים סיינטולוגיה הם נמוכים בהרבה מהממוצע החברתי, וזאת בשל יישום כמה כללים ושיטות פעולה שפותחו בסיינטולוגיה והתאמתן לנישואין וזוגיות. בסיינטולוגיה ישנה תגלית המסייעת לאדם מלכתחילה לבחור בן/בת-זוג מתאים, ישנם כלים המלמדים איך פותרים סכסוכים ומחלוקות בחיי הנישואין, וכמובן כחלק משימור ושיפור הזוגיות בני הזוג שלמדו את הטכניקה יקפידו לנקות את העבירות והנצירות כל אימת שצריך.
 

##CODE##כל הזכויות שמורות. המרכז לסיינטולוגיה ישראל בע״מ © 2022 (חל״צ). למידע בנוגע לסימנים מסחריים | תנאי שימוש ותקנון האתר 
האתר הבינלאומי של סיינטולוגיה  |  דיאנטיקה |  התאחדות הסיינטולוגים הבינלאומית  |  שירותי מבוא ללא עלות 
מבחני אישיות | מרכז סיינטולוגיה ודיאנטיקה | שדרות ירושלים 39, תל-אביב-יפו (בניין "אלהמברה") | 03-6270300   צור קשר