המרכז לסיינטולוגיה ישראל - סוחרי התוהו ובוהו

                                 


                                        יעדי סיינטולוגיה: 
“תרבות ללא אי-שפיות, ללא פושעים וללא מלחמה, שבה בעלי היכולת יכולים לשגשג ולאנשים הגונים יכולות להיות זכויות,
                                        ושבה האדם חופשי לצמוח לעבר פסגות גבוהות יותר. אלו הם יעדי הסיינטולוגיה.” - ל. רון האברד | מייסד סיינטולוגיה

סיינטולוגיה
סמינר יעילות אישית  |  פעילויות בשנת 2018  |  
סוחרי התוהו ובוהו

בעולמנו המודרני אנחנו באופן קבוע "מופצצים" במידע על-ידי אמצעי התקשורת השונים. אינטרנט, טלוויזיה, רדיו, עיתונות – כל אלה הופכים למקורות של מידע שזורם אלינו בשטף מידי יום.

אם תתבונן, תוכל לשים לב לנקודה מעניינת. רוב החדשות שאנחנו מקבלים הן חדשות שליליות. העמודים הראשונים של העיתונות, לדוגמה, מלאים ברצח, איומים, מלחמות וכו', בו בזמן שהחדשות הטובות "מסתתרות" בעמודים האחרונים, אם בכלל. דם ואיומים נכנסים לבתינו באופן יומיומי גם דרך מהדורות החדשות.

לו היה בקרבתנו אדם שהיה מפיץ רק חדשות שליליות, לא היינו סובלים אותו, נכון? אך כולנו התרגלנו לגל הרוע הזה שמגיע אלינו כל יום מאמצעי התקשורת עד כדי כך שהמצב נראה "נורמלי." האמנם?

להלן ציטוט מתוך "ספר העזר של סיינטולוגיה", המכיל תשעה-עשר פרקים, והמבוסס כולו על עבודותיו של ל. רון האברד, מייסד הסיינטולוגיה:


"ישנם אנשים שניתן לקרוא להם "סוחרי התוהו ובוהו". אלה הם אנשים שרוצים שהסביבה תיראה מאוד, מאוד מטרידה. אלה הם אנשים שמשיגים יתרון כלשהו, כך הם מרגישים, אם הם גורמים לסביבה שתיראה יותר מאיימת.

דוגמה ברורה לכך ניתן לראות בעיתונים. אין כתבות טובות. עיתונאים דוחפים את הסביבה בפרצופם של אנשים ואומרים "תראו! זה מסוכן. תראו! זה מעיק. תראו! זה מאיים". לא זו בלבד שהם מדווחים על החדשות המאיימות ביותר, אלה שהם גם מעוררים סנסציות בקשר אליהן, הופכים אותן לגרועות יותר משהן באמת. "

(...)

"הרבה אנשים מבלים את כל חייהם כסוחרי תוהו ובוהו מקצועיים; הם מדאיגים את אלה שמסביבם בקשר למוות. אחוז האנשים שעושים זאת עשוי להיות גבוה עד לאדם אחד מתוך ארבעה. לדוגמה, עקרת בית, שפועלת כסוחרת תוהו ובוהו בתחום השפעתה, חושבת על בעלה "אם אני רק אוכל לדאוג ששמואל ימשיך להיות מודאג מספיק, הוא יעשה מה שאני אומר לו". היא פועלת על סמך הרעיון שהכרחי להפיץ בלבול ומורת רוח. אך לכך נלווית דאגה "אני תוהה למה שמואל לא מתקדם?" כמובן, היא פשוא הופכת אותו לחולה. 

אולם, האמת היא זו: הסביבה לעולם אינה מסוכנת כפי שגורמים לה להיראות."


המסקנה – צריך לקחת את הדברים בפרופורציה ולא לאפשר לסוחרי התוהו ובוהו להרעיל לנו את החיים!

בכל שבוע מתקיימת הרצאת מבוא מרתקת במרכז לסיינטולוגיה בתל-אביב. בלחיצה על הקישור הזה, ניתן לקבל פרטים על ההרצאות המתקיימות בשבועות הקרובים.

למידע נוסף על כלים להתמודדות עם מצבי לחץ, הכנס לקישור הבא: פתרונות לסביבה מסוכנת

 

##CODE##כל הזכויות שמורות. המרכז לסיינטולוגיה ישראל בע״מ © 2022 (חל״צ). למידע בנוגע לסימנים מסחריים | תנאי שימוש ותקנון האתר 
האתר הבינלאומי של סיינטולוגיה  |  דיאנטיקה |  התאחדות הסיינטולוגים הבינלאומית  |  שירותי מבוא ללא עלות 
מבחני אישיות | מרכז סיינטולוגיה ודיאנטיקה | שדרות ירושלים 39, תל-אביב-יפו (בניין "אלהמברה") | 03-6270300   צור קשר