המרכז לסיינטולוגיה ישראל - מה משותף לסטיב ג'ובס, מרטין לות'ר קינג ג'וניור, מארק טוויין ול. רון האברד

                                 


                                        יעדי סיינטולוגיה: 
“תרבות ללא אי-שפיות, ללא פושעים וללא מלחמה, שבה בעלי היכולת יכולים לשגשג ולאנשים הגונים יכולות להיות זכויות,
                                        ושבה האדם חופשי לצמוח לעבר פסגות גבוהות יותר. אלו הם יעדי הסיינטולוגיה.” - ל. רון האברד | מייסד סיינטולוגיה

סיינטולוגיה
סמינר יעילות אישית  |  פעילויות בשנת 2018  |  
מה משותף לסטיב ג'ובס, מייסד אפל, מרטין לות'ר קינג ג'וניור, לוחם זכויות השחורים בארה"ב, הסופר מארק טוויין ול. רון האברד, מייסד הסיינטולוגיה?

מחקר אשר הוזמן לאחרונה על-ידי מכון הסמית'סוניאן האמריקני (תשלובת של 19 מוזיאונים ומכוני מחקר הפועלים בתמיכת ממשלת ארה"ב) שואף להגדיר את 100 האמריקנים המשפיעים ביותר בכל הזמנים. הרשימה כוללת קטגוריות של אמנים, נשיאים, מנהיגי דת, ועוד, תוך סקירה של מיליוני דפי אינטרנט וספרים היסטוריים.

במהדורה מיוחדת לקראת אביב 2015, מגזין הסמית'סוניאן מציג את התוצאות של מחקר שנועד לזהות את האמריקנים החשובים ביותר מבחינה היסטורית. "איך ניתן למדוד חשיבות היסטורית בחברה כה מוצפת באינפורמציה וכה מפוצלת באפשרויות חיפוש באינטרנט?" שואל המגזין. סטיבן סקינה, מדען מחשב מאוניברסיטת סטוני ברוק, ומהנדס גוגל צ'רלס וורד, ענו על שאלה זו באמצעות אלגוריתם מיוחד שפיתחו למטרה זו. על-פי הפרסום, "בכך הם העמידו את 'רוח התקופה' במבחן הקשוח של אנליזה כמותית".

על-פי המגזין, המחקר של סקינה ווורד, אשר השתמש במשוואה מתימטית המודדת "לא רק את מה שאנשים עשו, אלא עד כמה אחרים זוכרים ומוקירים אותם על פועלם", סקר עשרות מיליוני דפי אינטרנט, ערכים אנציקלופדים וספרים אשר גוגל סרקו והעלו לרשת, וכלל פיצוי על ה"שחיקה" הצפויה לאורך הזמן במוניטין ההיסטורי של אישים שונים. החלק הבא במחקר נעשה על-ידי מכון הסמית'סוניאן בעצמו, אשר סוקר וחוקר כבר 50 שנה אישים חשובים בתולדות ארה"ב בשיתוף עם המוזיאון הלאומי להיסטוריה של ארה"ב. השילוב בין מומחיות זו לבין המחקר הכמותי של סקינה ווורד שאף ליצור תמונת מצב יותר ברורה וספציפית להיסטוריה של ארה"ב.
המחקר כלל בתוצאותיו את הסופר והוגה הדעות ל. רון האברד, מייסד הסיינטולוגיה, ברשימת 100 האמריקנים המשפיעים ביותר בכל הזמנים וכאחד מ-11 האישים המשפיעים ביותר בהיסטוריה האמריקנית מבחינה דתית, כשהוא מתייחס לפרסום של הספר "דיאנטיקה: המדע המודרני של בריאות הנפש" אשר חולל מהפכה בארה"ב בשנות ה-50, וייסוד דת הסיינטולוגיה שנתיים לאחר מכן - דת שכיום כוללת 11,000 ארגונים, מרכזים וקבוצות ב-167 מדינות. עבודותיו של רון האברד פורסמו ב-50 שפות ונמכרו במאות מיליוני עותקים, וכסופר אף זכה לשיאי גינס בתור הסופר המתורגם ביותר בעולם והסופר הפורה ביותר בעולם (1,087 יצירות ספרותיות).

ברשימה מוזכרים בין השאר גם סטיב ג'ובס, מארק טוויין, הנשיאים אברהם לינקולן ותומס ג'פרסון, אושיית האופנה אנדי וורהול, אלביס פרסלי, צ'רלי צ'פלין, וולט דיסני וכריסטופר קולומבוס.

לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם:
הדר בורשטיין
המרכז לסיינטולוגיה ישראל
03-6270300
שדרות ירושלים 39, בניין אלהמברה, יפו

##CODE##כל הזכויות שמורות. המרכז לסיינטולוגיה ישראל בע״מ © 2022 (חל״צ). למידע בנוגע לסימנים מסחריים | תנאי שימוש ותקנון האתר 
האתר הבינלאומי של סיינטולוגיה  |  דיאנטיקה |  התאחדות הסיינטולוגים הבינלאומית  |  שירותי מבוא ללא עלות 
מבחני אישיות | מרכז סיינטולוגיה ודיאנטיקה | שדרות ירושלים 39, תל-אביב-יפו (בניין "אלהמברה") | 03-6270300   צור קשר