סיינטולוגיה מהי?

                                 


                                        יעדי סיינטולוגיה: 
“תרבות ללא אי-שפיות, ללא פושעים וללא מלחמה, שבה בעלי היכולת יכולים לשגשג ולאנשים הגונים יכולות להיות זכויות,
                                        ושבה האדם חופשי לצמוח לעבר פסגות גבוהות יותר. אלו הם יעדי הסיינטולוגיה.” - ל. רון האברד | מייסד סיינטולוגיה

סיינטולוגיה
סמינר יעילות אישית  |  פעילויות בשנת 2018  |  

מהי סיינטולוגיה?

סיינטולוגיה

סיינטולוגיה הינה אחת התופעות המדוברות ביותר של זמננו. המילה "סיינטולוגיה" מככבת כאחת המילים המבוקשות ביותר במנועי החיפוש באינטרנט. במהלך שישים שנות קיומה, סיינטולוגיה הוזכרה רבות במדיה. נראה שלכל אחד יש דעה עליה. סיינטולוגיה היא התנועה הדתית שגדלה בקצב הכי מהיר בעולם. אז מהי, בעצם, סיינטולוגיה?


סיינטולוגיה היא גוף של ידע שעוסק בשיפור היכולת האישית. המונח "סיינטולוגיה" נלקח מהמילה הלטינית scio (שמשמעותה ידע) והמילה היוונית logos (הלימוד של...). כאשר מחברים את המילים הללו ביחד, מקבלים שפירוש המילה סיינטולוגיה הוא הלימוד של הידע. אבל מה זה אומר, תכל'ס?

סיינטולוגיה היא גוף של ידע יישומי על החיים. אחת המטרות העיקריות של סיינטולוגיה היא לתת לאדם הבנה רבה יותר בנוגע לעצמו ובנוגע לסביבה האנושית בה הוא חי. כתוצאה מכך, האדם יכול לשלוט טוב יותר בגורלו ולנהל בהצלחה את חייו ואת חיי הסובבים אותו. התחומים שבהם עוסקת סיינטולוגיה כוללים דברים שהם קרובים מאוד לליבנו: אושר, זוגיותתקשורת עם הסביבה, ביטחון עצמי, טיפול נכון בכספים, שליטה במצבי הרוחהגשמת שאיפות והגשמה עצמית.

מבחינת הסיינטולוגיה, קיים קשר הדוק בין הידע שיש לאדם על החיים ועל עצמו, ובין היכולת שלו להצליח ולהיות מאושר. יותר מכך, אדם יכול להשיג אושר אמיתי ושליטה בחייו רק ע"י גדילה רוחנית ומודעות מוגברת. זאת הסיבה לכך שסיינטולוגיה מוגדרת בתור דת – היא משפרת את רוח האדם. אדם הינו ישות רוחנית הנמצאת בעמדת הפיקוד על מחשבותיו ועל גופו של האדם.

יחד עם זאת, אחד העקרונות הבסיסיים של סיינטולוגיה אומר שמה שנכון עבורך הוא מה שאתה הבחנת בו בעצמך. כלומר סיינטולוגיה דורשת מהאדם שלומד אותה לבדוק את הדברים עבור עצמו ולהתבונן.

קיימות דרכים רבות ללמוד סיינטולוגיה. רוב הספריות מחזיקות היום ספרים בתחום. ניתן להזמין ספרים דרך האינטרנט או אצל אחד מהמפיצים המורשים. ניתן גם לגשת למרכז של סיינטולוגיה הקרוב לביתך (בארץ קיים ארגון מרכזי אחד בתל-אביב וכעשרה מרכזים קטנים יותר ברחבי הארץ) ולרכוש את הספרים שם. במידה והחומרים בספר נראים לך מעניינים והיית רוצה ללמוד דברים מעבר לכך, עליך להירשם לקורס באחד המרכזים. קיימים קורסים רבים מאוד שנותנים מענה כמעט לכל סוג של בעיה שאדם יכול להתקל בה בחייו. ניתן גם לקבל יעוץ ואימון אישי מאדם שעוסק בסיינטולוגיה כמקצוע.

סיינטולוגיה נכתבה על ידי החוקר והפילוסוף ל. רון האברד. הוא פיתח את נושא הסיינטולוגיה במהלך כחמישים שנה. מעניין לציין, שהתחום הראשוני אותו חקר מר האברד היה פיזיקה גרעינית. העיסוק בפיזיקה הביא לבסוף את ל. רון האברד אל נתיב של חיפוש אחר אנרגיית החיים. בלחיצה על הקישור הזה, ניתן לראות סרטון באורך של כ-10 דקות הסוקר את חייו של ל. רון האברד, מייסד הסיינטולוגיה.

לאחרונה אנשים רבים גילו עניין רב בעבודותיו של מר האברד ובסיינטולוגיה, כאשר המייסד של סיינטולוגיה נכנס לספר השיאים של גינס כבעל המספר הרב ביותר של עבודות שפורסמו (1084 עבודות) וכמחבר שעבודותיו תורגמו למספר הרב ביותר של שפות (71 שפות).

בכל שבוע מתקיימת הרצאת מבוא מרתקת במרכז לסיינטולוגיה בתל-אביב. בלחיצה על הקישור הזה, ניתן לקבל פרטים על ההרצאות המתקיימות בשבועות הקרובים.
 

##CODE##כל הזכויות שמורות. המרכז לסיינטולוגיה ישראל בע״מ © 2022 (חל״צ). למידע בנוגע לסימנים מסחריים | תנאי שימוש ותקנון האתר 
האתר הבינלאומי של סיינטולוגיה  |  דיאנטיקה |  התאחדות הסיינטולוגים הבינלאומית  |  שירותי מבוא ללא עלות 
מבחני אישיות | מרכז סיינטולוגיה ודיאנטיקה | שדרות ירושלים 39, תל-אביב-יפו (בניין "אלהמברה") | 03-6270300   צור קשר