סיינטולוגיה | יום זכויות האדם

                                 


                                        יעדי סיינטולוגיה: 
“תרבות ללא אי-שפיות, ללא פושעים וללא מלחמה, שבה בעלי היכולת יכולים לשגשג ולאנשים הגונים יכולות להיות זכויות,
                                        ושבה האדם חופשי לצמוח לעבר פסגות גבוהות יותר. אלו הם יעדי הסיינטולוגיה.” - ל. רון האברד | מייסד סיינטולוגיה

סיינטולוגיה
סמינר יעילות אישית  |  פעילויות בשנת 2018  |  
המרכז לסיינטולוגיה ישראל מציין את יום זכויות האדם הבינלאומי לשנת 2015
ביום חמישי, העשרה לדצמבר, התכנסו כמאה אורחים ומכובדים באודיטוריום של בניין אלהמברה, משכנו של המרכז לסיינטולוגיה ישראל, כדי לציין את יום זכויות האדם הבינלאומי של האומות המאוחדות לשנת 2015. באירוע נכחו דוברים וקהל מכל הדתות הגדולות בישראל, כולל דרוזים, נוצרים, מוסלמים ויהודים. ספי פישלר, מנחה האירוע מטעם המרכז, הסביר כי "הזמנו הערב דוברים מכל דת עיקרית בישראל וביקשנו מהם לדון בזכויות האדם כפי שהם באות לידי ביטוי בכתביהם, וזאת היא כדי להזכיר – בימים אלה בהם דת הפכה להיות מילה בעלת קונוטציה שלילית כתוצאה מפעולותיהם האלימות של מעטים – כי דת הינה המערכת הראשונה של כללים בה האדם השתמש כדי לקבוע תקן התנהגות חיובית בין אדם לחברו ולסביבתו."
 
האירוע נפתח בהדלקת נר חמישי של חנוכה על-ידי הרב ואיש החינוך דוד הריסון, רס"ן במילואים ובן דור המייסדים של ארגון צהר. הרב הריסון ציין כי בחג החנוכה חוגגים את ניצחונם של המכבים במלחמתם למען חופש דת ומצפון עבור עמם, ואז נתן דוגמה מהתלמוד על גישת המשפט היהודי כמגן על זכויותיו של כל אדם, ללא הבדל דת, גזע או מין;
 
מר פישלר, נציג הסיינטולוגיה, נתן סקירה על ״כלל הזהב״ כעיקרון בסיסי בכל הדתות – (ביהדות, 'כלל הזהב של הלל הזקן' – "מה ששנוא עליך – אל תעשה לחברך"), אשר מופיע בנוסחים שונים גם בנצרות, באסלאם, בהינדואיזם, בתורתו של קונפוציוס, אצל הבהאים ולבסוף גם בסיינטולוגיה (כללים 19 ו-20 בספר "הדרך אל האושר", מאת מייסד הסיינטולוגיה, הפילוסוף ל. רון הבארד), ומתועד בכתבים מצריים עתיקים בני 4,000 שנה.
הקהל צפה בסרט התיעודי זוכה הפרסים ״הסיפור של זכויות האדם״ אשר הופק בתמיכת ארגון הסיינטולוגיה העולמי כחלק מהקמפיין החינוכי ״מאוחדים למען זכויות אדם" (לחץ כאן לכניסה לאתר >>>)
 
הדובר הבא היה הדיקן ד"ר גריס מנסור, סמנכ״ל בתי הספר הכנסייתיים בישראל, אשר דיבר על זכויות האדם בנצרות וציין את מסקנתו בעבודת הדוקטורט שלו על החשיבות של חינוך מגיל צעיר לערכים אלה וכיצד בית הספר אותו הוא מנהל מקיים פעילויות ייחודיות יחד עם בני נוער מכל העדות והדתות בנושא; שייח חוסיין לביב אבו-רוקון, יו"ר הוועד לשימור המורשת הדרוזית, סיפר על זכויות האדם בדת הדרוזית ועל הערך העליון של ״נדיבות יתרה״ כלפי אחרים, וציין לשבח את הפילוסוף ל. רון הבארד ואת חברי תנועת הסיינטולוגיה כדוגמה ומופת לערך זה.
 


 
ההכרזה האוניברסלית בדבר זכויות האדם כוללת את הזכות לדמוקרטיה (סעיף 21) ואת חובתו של האדם מן השורה כלפי החברה סביבו (סעיף 29). בנושא זה דן ד״ר ספיר הנדלמן, ראש המרכז לשונות ורב תרבותיות במכללת אחווה ומייסד המיזם "מחשבות של שלום" (Minds of Peace) אשר פועל לקידום פתרון לסכסוך הישראלי-פלסטיני על-ידי יצירת קונגרס עממי משותף של אזרחים מן השורה משני צדי הקונפליקט ועם דעות מכל טווח הקשת הפוליטית; ד"ר הנדלמן ניהל עשרים ושמונה מפגשים כאלה בעולם ובישראל עצמה ובכולם הגיעו הצדדים להסכמה על עקרונות הסכם שלום.
 
ד"ר חסן מרהג'י, פרשן פוליטי מרשת החדשות i24News ומרצה בנושא תקשורת המונים סיפר על התנדבותו בהדרכת בני נוער במסגרת "מאוחדים למען זכויות אדם" ועל העניין הרב שיש לתלמידים בנושא, וקרא להמשך והתרחבות הפעילות לטובת עתיד החברה ודור המנהיגים הבא.
 
לבסוף עלה חאג' עבדאלרחים פוקרא, דובר עמותת אלחאג׳ ועומרה המוסלמית (האחראית ל-30,000 עולים לרגל מישראל לעיר מכה כל שנה), אשר דיבר על זכויות האדם באסלם בנאום שהפגין בקיאות מרשימה בקוראן ועורר תגובות נלהבות בקהל.
 
המשרד לקשרי קהילה של המרכז לסיינטולוגיה העניק ציון לשבח לכל הדוברים, בנוסף לבעלי תחנת הרדיו "קול הנגב" אשר שידרה פרקים מתוך "הדרך אל האושר" קרוב לשנה בזמן ולאחר מבצע "צוק איתן" ולקצין בכיר בשב״ס (במיל.) שתומך בפעילויות לשיפור חברתי של המרכז בצפון הארץ כבר למעלה משנה (אשר התעקש לקחת את המיקרופון ולנאום על התנסותו הישירה והתרשמותו בפעילויות החברתיות המרכז).
 
נציגי הפעילות ״מאוחדים למען זכויות אדם״ בישראל, גב' אורנה בלום ומר דויד קריצון, הפועלים בשנה האחרונה רבות בקרב קהילת מבקשי המקלט בדרום תל-אביב, העניקו תעודות הוקרה לשני פעילים מקרב מבקשי המקלט על עבודתם המסורה, בהתנדבות מלאה, להקנות חינוך בסיסי לילדי הקהילה.
 
הזמרת הבינלאומית גב' ג׳ודי בכר חתמה את האירוע בביצוע של שלושה שירים מתוך המופע החדש שלה, "מלה סקאלה לשאנז אליזה".
 
לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם
המחלקה לקשרי קהילה
המרכז לסיינטולוגיה ישראל
בטלפון 03-6270300 או בעמוד צור קשר

##CODE##כל הזכויות שמורות. המרכז לסיינטולוגיה ישראל בע״מ © 2022 (חל״צ). למידע בנוגע לסימנים מסחריים | תנאי שימוש ותקנון האתר 
האתר הבינלאומי של סיינטולוגיה  |  דיאנטיקה |  התאחדות הסיינטולוגים הבינלאומית  |  שירותי מבוא ללא עלות 
מבחני אישיות | מרכז סיינטולוגיה ודיאנטיקה | שדרות ירושלים 39, תל-אביב-יפו (בניין "אלהמברה") | 03-6270300   צור קשר