השגת שאיפות | מהי צורת החשיבה שצריך לפתח על מנת להתקדם לעבר המטרות

                                 


                                        יעדי סיינטולוגיה: 
“תרבות ללא אי-שפיות, ללא פושעים וללא מלחמה, שבה בעלי היכולת יכולים לשגשג ולאנשים הגונים יכולות להיות זכויות,
                                        ושבה האדם חופשי לצמוח לעבר פסגות גבוהות יותר. אלו הם יעדי הסיינטולוגיה.” - ל. רון האברד | מייסד סיינטולוגיה

סיינטולוגיה
סמינר יעילות אישית  |  פעילויות בשנת 2018  |  

השגת שאיפות


כאשר אדם מביט סביבו ורואה רק בעיות, בעיות, בעיות, הוא מתחיל להרגיש שהוא במלכודת. הוא מרגיש עייף מבחינה פיזית וגם מבחינה נפשית. הוא מרגיש תקוע. הייתה לו מטרה, ואולי הוא אפילו עשה מספר צעדים לעבר הגשמתה. אבל אז, בדרך, הוא קיבל מכה או כמה מכות ונעצר, התפזר. עם הזמן, הוא מוצא "שאין לו כוח" ושקשה לו לבצע אפילו פעולות פשוטות שהוא היה יכול לבצע לפני כן בקלות.

בהרצאות ובהדרכות אישיות רבות שהעברנו עד כה, עולות לעיתים קרובות שתי שאלות בקשר לכך:

מהי צורת החשיבה שצריך לפתח על מנת להתקדם לעבר המטרות ולא להתפזר?

איך משיגים התמדה לעבר השאיפה לנוכח המחסומים?

ל. רון האברד, הסופר והפילוסוף, מייסד סיינטולוגיה, כתב בנוגע לכך נתונים רבים שיש להם ערך מעשי רב.

"כל המעצורים מתרחשים בגלל מטרות שנכשלו. מאחורי כל מעצור קיימת מטרה שנכשלה." – ל. רון האברד.

לדוגמה:

דני, בן 21, סיים את שירותו הצבאי וכעת עליו להתחיל את חייו העצמאיים. החלום שלו הוא לבסס רשת מזנונים של אוכל בריא שתהיה בבעלותו. הוא אוסף את חסכונותיו, לוקח הלוואה נוספת בבנק ופותח מזנון של שתייה חמה וסנדוויצ'ים באזור העסקים בעיר. 

 אך עקב חוסר ידע ניהולי ושיווקי , העסק שלו לא שורד והוא מוצא את עצמו בחובות. הוא נאלץ לעבוד הרבה שעות בתור שליח כדי לשלם את החובות ולהסתדר.

בהדרגה, החלום שלו על רשת המזנונים הופך להיות מאוד מעורפל ומרוחק. בנוסף, ההורים מתחילים ללחוץ עליו ש"יעזוב את השטויות שלו ויתחיל לעשות משהו עם עצמו". החברים, אותם הוא משתף בחלומותיו,  "עוזרים לו" באומרם ש"אין לו סיכוי" וש"יש עוד מיליון כמוהו". הוא מפסיק ללכת להרצאות על ניהול ועסקים ומזניח את קריאת הספרים בנושא.

הוא אומר למשפחתו ולחבריו: "אין לי סיכוי בעסקים", "צדקתם!", "רק אלה שיש להם קשרים בעירייה מצליחים". הוא שוקל לוותר על כל העניין ולהתקבל ללימודי חשבונאות, כפי שההורים שלו המליצו.

בכתביו של ל. רון האברד, אנו מוצאים שיטה שמאפשרת לדני להוציא את עצמו מהבוץ.

"קיים חוק בנוגע לכך – כל שעליך לעשות כדי להשיב חיים ופעילות על כנם, הוא להצית מחדש את המטרה שנכשלה. המעצורים ייעלמו מייד." – ל. רון האברד.

יום אחד, דני לומד את החוק הנ"ל בנוגע למטרות שנכשלו. הוא מתחיל לחשוב בכיוון של חיזוק והצתה מחדש את המטרה המקורית שלו.

הוא חושב: "מאז ומעולם רציתי שתהיה לי רשת מזנונים. למה רציתי זאת? האם רציתי להיות מוערץ על ידי אנשים? לא! האם זה רק בגלל הכסף? לא! אה, אני זוכר, כשהייתי בן 14, צפיתי בטלוויזיה בתכנית על אדם שמנהל רשת בינלאומית של מזנונים, והוא מטייל בין סניף לסניף בכל העולם.

אז החלטתי שזה יהיה דבר נפלא אם גם לי תהיה רשת דומה ואוכל לטייל מסביב לעולם תוך כדי שאני מנהל את הסניפים שלי. אה, וגם רציתי להוכיח לעצמי שאני יכול להיות מנהל ממש טוב! אלה היו המטרות שלי! והן עדיין המטרות שלי!"

תוך מספר שניות, דני מרגיש נהדר! הוא לא רואה אף סיבה למה הוא לא יוכל בעתיד להיות הבעלים של רשת המזנונים. באותו ערב הוא עושה חיפוש נרחב באינטרנט על ניהול מוצלח של מזנון. הפעם, הוא נחוש בדעתו יותר מתמיד.
 
 להרצאות מרתקות בנושא השגת שאיפות ובנושאים נוספים - לחץ כאן
 

##CODE##כל הזכויות שמורות. המרכז לסיינטולוגיה ישראל בע״מ © 2022 (חל״צ). למידע בנוגע לסימנים מסחריים | תנאי שימוש ותקנון האתר 
האתר הבינלאומי של סיינטולוגיה  |  דיאנטיקה |  התאחדות הסיינטולוגים הבינלאומית  |  שירותי מבוא ללא עלות 
מבחני אישיות | מרכז סיינטולוגיה ודיאנטיקה | שדרות ירושלים 39, תל-אביב-יפו (בניין "אלהמברה") | 03-6270300   צור קשר